Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 44
torsdag, 01-11-2018
- Praktik F9 H-F10A, H-F9F
- Spil Dansk Dag H-4A, H-F5A HKI
- Praktik F9 fleks hold 1 H-F9F
08:30-09:30 Fællesmøde med B&U HCH, HLG, HSA, HKO
fredag, 02-11-2018
- Praktik F9 H-F10A, H-F9F
- Praktik F9 fleks hold 1 H-F9F
lørdag, 03-11-2018
- Husum Cricket Club i Hallen
Uge 45
mandag, 05-11-2018
- Praktik F9 H-F10A, H-F9F
- Praktik F9 fleks hold 1 H-F9F
13:15-14:15 PR kort HAJ, HAL, HBK, HCL, HDL, HGJ, HGR, HHH, HJW, HKB, HKI, HLA, HLB, HLI, HMH, HMS, HNB, HNM, HNS, HSA, HSB, HSL, HSN, HYL, HYV
14:30-17:30 Skofo kursus i Brandsikkerhed HMH, HNS
tirsdag, 06-11-2018
- Praktik F9 H-F10A, H-F9F
- Praktik F9 fleks hold 1 H-F9F
14:30-17:30 Skofo kursus i Brandsikkerhed HSA, HAJ, HHH, HNM, HUC
onsdag, 07-11-2018
- Praktik F9 H-F10A, H-F9F
- Praktik F9 fleks hold 1 H-F9F
07:50-08:10 Fællesamling i festsalen H-F10A, H-F5A, H-F6A, H-F7A, H-F8A, H-F9A, H-F9B, H-F9F, H-FB HAJ, HAL, HBK, HCL, HDL, HGJ, HGR, HHH, HJW, HKB, HKI, HLA, HLB, HLG, HLI, HMH, HMS, HNB, HNM, HNS, HSA, HSB, HSL, HSN, HSR, HYL, HYV
08:00-15:00 Driftrådsmøde HSA
torsdag, 08-11-2018
- Praktik F9 H-F10A, H-F9F
- Praktik F9 fleks hold 1 H-F9F
08:30-09:30 Fællesmøde med B&U HCH, HLG, HSA, HKO
15:00-16:30 Rejselærermøde HCL
fredag, 09-11-2018
- Praktik F9 H-F10A, H-F9F
- Praktik F9 fleks hold 1 H-F9F
Uge 46
tirsdag, 13-11-2018
14:30-17:00 Fælles evaluering- obligatorisk da, ty, ma 2. kl HKI, HAJ, HJW
onsdag, 14-11-2018
08:00-15:00 Driftrådsmøde HSA
09:00-10:00 Skolekoncert på Læk Danske Skole - AFLYST! H-F10A, H-F9F HKI
13:00-14:00 Fagmøde tysk XBB, XBF, XHL, XHT
torsdag, 15-11-2018
08:30-09:30 Fællesmøde med B&U HCH, HLG, HSA, HKO
14:30-17:00 Obligatorisk evalueringsmøde for da; ty; ma 4. kl HKI, HAJ, HLI
fredag, 16-11-2018
- Sumba-event i hallen
lørdag, 17-11-2018
- Sumba-event i hallen
søndag, 18-11-2018
- Husum Cricket Club i hallen
Uge 47
mandag, 19-11-2018
19:00-21:00 SR møde H-10A, H-4A, H-F5A, H-F6A, H-F7A, H-F8A, H-F8A, H-F9A, H-F9B, H-F9F, H-F10A, H-FB, H-INDB, H-3A HKB, HLA, HSA, HYV
tirsdag, 20-11-2018
14:30-17:00 Obligatorisk evaluering da;eng;ty; mat F7 HDL, HHH, HMS, HYV, XBK, XHB, XHT
onsdag, 21-11-2018
08:00-20:00 Frisisklærer seminar i Ljouert X-6 XCB
09:00-11:00 Daniela Pauls fra Arbeitsagentur på besøg H-F9A, H-F9B, H-F9F
11:30- Besøg af Tønder Handelsskole H-F10A
11:30-13:05 Daniela Pauls fra Arbeitsagentur på besøg i F9a/b H-F9A, H-F9B
torsdag, 22-11-2018
08:30-09:30 Fællesmøde med B&U HCH, HLG, HSA, HKO
08:30-16:30 Tjenstlig møde Husum Fællesskoledistrikt HMH, HAJ, HAL, HBK, HCL, HDL, HGJ, HGR, HHH, HJW, HKB, HKI, HLA, HLB, HLI, HMS, HNB, HNM, HNS, HSA, HSB, HSL, HSN, HYL, HYV
fredag, 23-11-2018
11:00-14:00 skoleledermøde H-F10A HKB, HSA
lørdag, 24-11-2018
15:00- Lucia synger i kirken HNM
Uge 48
mandag, 26-11-2018
13:15-13:55 SR-legepladsudvalget H-F6A HKB, HLA
15:00-19:00 Skole-hjemsamtaler alle klasser H-3A, H-4A, H-F10A, H-F5A, H-F6A, H-F7A, H-F8A, H-F9A, H-F9B, H-F9F, H-FB, H-INDB HAJ, HAL, HBK, HCL, HDL, HGJ, HGR, HHH, HJW, HKB, HKI, HLA, HLB, HLI, HMH, HMS, HNB, HNM, HNS, HSA, HSB, HSL, HSN, HSR, HYL, HYV
tirsdag, 27-11-2018
15:00-19:00 Skole-hjemsamtaler alle klasser H-3A, H-4A, H-F10A, H-F5A, H-F6A, H-F7A, H-F8A, H-F9A, H-F9B, H-F9F, H-FB, H-INDB HAJ, HAL, HBK, HCL, HDL, HGJ, HGR, HHH, HJW, HKB, HKI, HLA, HLB, HLI, HMH, HMS, HNB, HNM, HNS, HSA, HSB, HSL, HSN, HSR, HYL, HYV
onsdag, 28-11-2018
13:00-16:00 skoleledermøde - CP tivolisalen H-3A, H-4A, H-F10A, H-F5A, H-F6A, H-F7A, H-F8A, H-F9A, H-F9B, H-F9F, H-FA, H-FB, H-INDA, H-INDB
torsdag, 29-11-2018
08:30-09:30 Fællesmøde med B&U HCH, HLG, HSA, HKO
16:00-18:00 SSF Husum julebag i skolekøkkenet for alle medlemmer H-F9F
fredag, 30-11-2018
16:00-20:00 Skolens julestue X-3, X-4, X-5, X-6, X-7-8, XINDBLÅ, XINDPLANET, XINDRØD XBB, XBF, XBI, XBK, XBS, XCB, XGB, XHB, XHE, XHL, XHT, XJH, XLJ, XMV, XRP